Avukata Sor

Avukata Sor

Anadolu Avukat Ofisi’ndeki avukata sor! Hukuk bürosundaki avukatlarımızdan Whatsapp veya telefon araması ile online hukuki danışmanlık hizmeti al.

Avukata Soru Sor
Avukata Soru Sor

Sanal Ortamdan Avukata Nasıl Soru Sorulur?

 

Avukatlara telefon veya online olarak WhatsApp ile danışabilirsiniz. https://g.page/anadoluavukat adresinden ofisimize yol tarifi alarak bizi büromuzda da ziyaret edebilirsiniz. İletişim sayfamızdan ya da WhatsApp butonuyla bize ulaşın. Buna ek olarak instagram avukata sor linkini kullanarak bize Instagram’dan da ulaşabilirsiniz.

Avukata Sor

Tüm hukuki alanlardaki konularda sormak istediğiniz her konuda yazılı olarak veya bizi arayarak avukatlarımıza soru sorabilirsiniz. Soru sormak için Avukata Sor formunu kullanabilir veya Whatsapp’tan bize yazabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Anadolu Avukat Bürosu olarak, vatandaşlarımıza daha etkin bir hukuki erişim hakkı imkanı sağlamak maksadıyla tesis ettiğimiz bu iletişim araçlarıyla online randevu almaları ve hukuki uyuşmazlıklarının hızlıca çözüme kavuşması noktasında yardımcı olmaktayız. Bu sayede müvekkillerimize yönelik daha hızlı ve etkili avukatlık hizmeti vermekte ve hak kayıplarının önüne geçmeyi amaçlamaktayız.

Avukata Soru Sor

avukata sor

 

Sizin yerinize avukat düşünsün

Sitemizde yer alan Avukata Sor iletişim formu aracılığı ile sorularınızı gönderebilirsiniz

Güncel hukuki gelişmeler çerçevesinde, menfaatlerinizi gözetecek şekilde sorduğunuz tüm sorulara etkin ve hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz. Avukata soru sor bölümünü kullanarak alanında tecrübeli avukatlarımızdan karşılaştığınız her hukuki problem için yanıt alabilir hak kaybı yaşamadan çözüme ulaştırabilirsiniz. Sorduğunuz her soru karşısında avukatlarımız ile sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz. Bu iletişim sayesinde sonuç odaklı bir çözüm yolu, objektif bir bakış açısı elde edebilirsiniz. Bu kapsamda Anadolu Avukatlık Bürosu olarak, tüm soru ve sorunlarınız için buradayız.

 

Formu doldururken tüm iletişim bilgilerini eksiksiz girdiğinizden ve hukuki sorunu ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde anlattığınızdan emin olun. Göndermiş olduğunuz tüm iletiler tarafımızca gizli tutulacak olup, talep etmeniz durumunda veritabanımızdan silinecektir.

Talebiniz büromuz bünyesinde çalışan alanında uzman avukat tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Örneğin ceza avukatına soru sormak istediğinizde bu alanda uzman ceza avukatına soru sorabilirsiniz.

Çalışma Alanlarımız

Avukat Hakan Taşdemir
Avukata Online Soru Sor

Avukat Hakan TaşdemirAvukatlarımıza aşağıda belirttiğimiz hukuki alanlarda sorularınız yöneltebilirsiniz.

 • İş Hukuku ve İşçi Alacakları
 • Ceza Hukuku Alanındaki Konular
 • İcra ve iflas hukuku ve Alacak, Senet Takibi
 • Ticaret Hukuku
 • Sözleşme Hazırlanması ve İncelenmesi
 • Aile Hukuku ve Boşanma avukatı
 • Taşınmaz Hukuku ve Kentsel Dönüşüm
 • Vergi Hukuku
 • Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları
 • Vatandaşlık
 • Yabancılar Hukuku ve Yabancıların Türkiye’de oturma, çalışma izinleri, dava takibi
 • Kamulaştırma
 • İnşaat Hukuku
 • Bilişim Hukuku ve Bilişim Ceza Hukuku
 • Kat Mülkiyeti
 • İmar Hukuku

Avukata Soru Sorma Danışmanlık Ücretleri

Hukuki destek talep eden veya destek almayı düşünen bireylerin en çok merak ettiği konular arasında avukat danışmanlık ücretleri gelir. Her yıl belirli kıstaslar çerçevesinde belirlenen ve avukatlar için alınması gerekli minimum sınırları temsil eden bu ücretlerin günlük yaşamda karşılaşılan asgari ücret ile benzer bir mantık taşıdığını ifade etmek mümkündür.

Avukatlık mesleği; bireylerin hukuk eğitimi aldıktan sonra gerekli aşamaları tamamlayarak üstlendikleri oldukça mühim bir görevdir. Kişi veya kurumların hukuki meselelerde temsil edilmesi rolünü üstlenen avukatların genel anlamda hukuki danışmanlık sunma görevi de vardır. Avukata soru sormak da hukuki danışmanlık kapsamına girmektedir. Belirli şartlar altında sunulabilen hukuki danışmanlık faaliyetinin belirli bir meblağ karşılığında olması zorunludur.

Her yıl Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından belirlenen ücret tarifesi çerçevesinde avukatların talep ettiği avukat danışmanlık ücretler kişilerin ödemeleri gereken asgari tutarlara denktir. Daha açık bir ifade ile avukatlar TBB tarafından belirlenen ücretlerden daha fazlasını da talep edebilirler. Burada avukatları sınırlandıran herhangi bir şey yoktur.

Avukat Danışmanlık Ücreti Ödemek Zorunlu mu?

Her yıl TTB’nin belirlediği ve Resmi Gazete’de yayınlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi genellikle yılın ilk günlerinde gündeme gelir. Her yıl en az asgari ücret kadar konuşulan ve tartışılan bu tarifenin sadece avukatları değil aynı zamanda bireyleri de ilgilendirmesi nedeniyle önemli bir konu olduğu ifade edilmelidir. Zira bir avukattan danışmanlık almak, avukata soru sormak, avukata whatsapp üzerinden veya telefon araması ile soru sormak istediğinizde ücretsiz destek almanız söz konusu değildir.

Avukat tanıdığınız, akrabanız veya dostunuz olsa dahi ücret ödemek durumundasınız. Aksi takdirde avukat kurallara aykırı bir eylem gerçekleştirmiş olacağından illegallik söz konusu olur. Siz de avukattan destek almak veya danışmanlık için belirli bir ücret ödemelisiniz. Bu hem avukatın geçimini sağlayabilmesi hem de kurallara uymak adına bir zorunluluktur.

Online Avukata Sor

Sorduğunuz sorular neticesinde avukat – müvekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Verilen cevaplar avukat – vekil eden ilişkisinin kurulduğu anlamına gelmemekle birlikte size verilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ve gizlidir. Avukatlık Kanunu uyarınca, ücretsiz danışma hizmeti verilememekte, yapılacak görüşme neticesinde iş takibi noktasında anlaşılması durumunda Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca danışmanlık ücretine tabi tutulmaktadır. Online şekilde hukuki konuda aklınıza takılan soruları alanlarında uzman avukatlara danışma imkanı sağlayabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde karşılaştığınız hukuki ihtilaflar hakkında nasıl bir yol seçmeniz gerektiği hususunda pratik şekilde cevap alabilirsiniz. Bu şekilde açık ve anlaşılır bir dil kullanarak sorduğunuz her soruda etkin cevaplar alarak merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak avukatlarımıza soru sormanız halinde ivedilikle sizlere dönüş sağlanacaktır.

Anadolu Avukatlık Bürosu olarak sizlere sunmuş olduğumuz bu hizmetten hukuki danışmanlık kapsamında olmadığı sürece herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bu hizmet ile sorularınıza en temel haliyle cevap verilecek olup soracağınız soruların mahiyetine göre Avukatlık Ücret Tarifesi gereğince danışmanlık ücreti gerektiren bir durumun oluşması halinde avukatlarımız tarafından bu konuda bilgilendirileceksiniz. Bu hizmeti kullanarak sormuş olduğunuz sorularda açık ve net şekilde bilgi almak istediğiniz konuyu aktarmanız, yalnızca olayla ilgili hususlar hakkında bilgi vermeniz sizlere daha net bir bilgi aktarımı yapmamızı sağlayacaktır. Birden fazla hukuki sorunuzun bulunması halinde ayrı ayrı iletmeniz daha faydalı ve etkili olacaktır. Bizlere ilettiğiniz talep büromuzda danıştığınız konuda uzman olan avukatımıza yönlendirilerek bu avukat ile iletişim kurmanız sağlanacaktır.

Online Ödeme için Tıklayınız.

Hukuk bürosunda bulunan avukatlarımız sorunuz hakkında sizinle iletişime geçeceklerdir.

Avukat Emrecan GENEZ

Avukat Hakan TAŞTEMİR

“Avukata Sor” üzerine 67 yorum

 1. Kiralık araçla yolculuk yaparken ciddi bir kaza geçirdim ve araba hurda denebilecek duruma geldi. Benden tamir masrafı olarak para istediler ben de aracı kiralarken sigortalı aldığım için reddettim. Şimdi bana dava açmışlar, bundan sonra ne olur acaba?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Kiralama yaptığınız firmayla aranızdaki kiralama sözleşmesine göre yorum yapmak daha doğru olur. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Merhaba, Turk Telekom hesabım kapalı olmasına rağmen, benim 3 yıl önceden borcum kaldığını iddia ediyorlar. Ve o zamanlar küçük bir para olan borca inanılmaz faizler eklenmiş. Bu borcumun olmadığını nasıl ispatlayabilirim? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 3. Kiraya çıkarken dolar olarak depozito vermiştik, 400 dolar miktarında. Şimdi de evden çıkmadan önce son kirayı depozitoya saymasını istedik, üstü de kalsın dedik ve evin düzgün halde olduğunu görünce kabul etti. Şimdi biz evden çıktıktan sonra telefonda siz evime ne yaptınız, bütün duvarları mahvetmişsiniz diyerek para istedi bizden. Biz evden çıkarken ev düzgündü, bizi şikayet etmekle tehdit etti, buradan bir şey çıkar mı acaba?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 4. Sayın Avukat, ben kat karşılığı arsamı verdim bundan 4 sene önce. Müteahhit söz vermişti ama binayı daha bitirmeden inşaat bırakıp gitti. Ben de dava açtım ve müteahhitle olan sözleşmeyi bitirdim. Şimdi binaya kendim devam etmek istiyorum ama mahkeme süreci uzun sürdüğü için inşaatın ruhsat tarihi geçti. Dava süresini bu ruhsata ekletebilir miyim? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 5. 52 yaşındaki annemi telefonla arayıp polis numarası yapıp korkutmuşlar ve altınlarını istemişler. Annem de almış evdeki altınları götürmüş bunlara. Bir arabadan teslim almışlar. Annem arabanın plakasını da hatırlayamıyor ve telefon numarasına da ulaşılamıyor. Ne yapabilirim bu durumda?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 6. Kardeşim orta okula gidiyor. Geçen gün çocuklardan birisiyle kavga etmişler ve öğretmen olacak *** da bunları dövmüş. Çocuğumu hastaneye de götürdüm, raporunu aldım. Dava açmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 7. Merhaba, facebookta tanımadığım bir hesaptan bana çok fazla küfür ve hakaret edildi. Şüphelendiğim birisi var ama o olduğunu kanıtlayabilir miyim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 8. 2017’den beri peşimde olan birisi var ve beni sürekli tehdit ediyor. Ne yaptıysam kurtulamadım, tedbir almak için gözaltına alınmasını istiyorum. Nasıl yapabilir miyiz böyle bir şey?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 9. Amcam’ı ameliyat olduğu sırada kaybettik. 43 yaşında ve sağlıklıydı. Ameliyat olma sebebi de böbrek nakliydi. Dokusu uyuştuğu için bir çocuğa yardım edecekti. Doktorların hatalı olduğunu düşünüyorum ama kesinlikle bizi çok tersliyorlar. Hastaneyi ve doktorları dava etmek istiyorum, size mi başvurmalıyım? Yardımcı olun lütfen.

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 10. Biz 3 ortaklı bir şirkettik. Benim hissem en büyük olmasına rağmen yönetim işleriyle diğer iki ortak ilgileniyordu. Bana da her ay kar payım yatıyordu ama şimdi firmanın kötüye gittiği gibi yalanlar söyleyip bana az para vermeye başladılar ve en sonunda hiç vermiyorlar. Firmanın iyi durumda olduğunu biliyorum, beni aradan çıkarmak istiyorlar. İş hukuku davası açmak istiyorum, siz bakıyorsunuz değil mi?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 11. Bir reklam şirketiyiz. Reklamda kullandığımız bir görselin telifini almadığımız için bize dava açtılar. Ama kullandığımız görsel çok küçük ve üzerinde başka görseller de var. Bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 12. Ben kaza geçirdiğim gün bana artık sen günün geri kalanında izin yap dediler ve beni o gün çalışmıyor göstermişler. Olayı gören insan da çok yok. Eve gittikten sonra kazanın ciddiyetini algıladım ve hastaneye gittim. Gerekli raporlarımı aldım. Şimdi ne yapmam gerektiğini veya haklarım neler bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Detaylı olarak incelenmesi gereken bir durum, bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 13. Ben bir mağazada yöneticiyim. İşe yeni alınan birisini, bana yanlış bilgi verdikleri için fazla çalıştırmışım ve yasal sınırı geçmiş. Bu durumdan dolayı soruşturma geçiriyorum, bundan ceza alır mıyım?

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yazılan yorumlardan net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

   Cevapla
 14. Ben 2017 yılında biber gazı yüzünden silahtan sayıldığı için 180 gün hakaret yüzünden 135 gün cezanın katılan sanıkların üzerindeki etkileri yüzünden 112 gün ceza aldım. Olay bir arabanın içinde olduğu için ben karşı tarafın sıktığını kanıtlayamadım ve bu sonuç oldu. Bu cezalar toplamda 2240 tl para cezasına cevrilip oda 5 erteleme verildi.

  2019 yılında da istemeden de olsa bir kavgaya karıştım karşı tarafın eli kesilmiş ve kasten adam yaralama suçu ile 2200 tl adli para cezası aldım ama bu direk para cezası olarak mı verildi yoksa gün olarak verilip sonra para cezasına mı çevrildi bilmiyorum hakim direk sabıkan olduğu için 2200 tl ceza verdik dedi.

  Şimdi benim bir memuriyet işim var bekçiliği kazandım asil olarak. Bunlar benim memur olmama engel olur mu beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum iyi akşamlar dilerim.

  Cevapla
 15. 772 sayılı çarşı ve mahalle bekçileri kanunu 6. Madde bahsettiğiniz konu ile alakalıdır. Bu cevap hukuki tavsiye niteliğinde olmayıp, sadece yazılan yorum içeriğinizden bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için ofisimize gelebilirsiniz.

  Cevapla
 16. Annem ve babam anlaşamadıklarıiçin boşandılar boşandıktan birkaç sene sonra babam vefat etti annem bosanmis olduğu için maaşa bağlanmadı çocukları olarak biz alabilir

  Cevapla
 17. Merhaba avukata düşen kredi borcuma istinaden maaşımın 1/4 oranına haciz geldi. Bu maaşımdan çekilen tutarın faizine kesildiğini borçtan düşmediğini söyledi avukat bu konuda bilginizi paylaşır mısınız iyi çalışmalar.

  Cevapla
 18. Aytaç bey babam üzerinden ötv indirimli araç alımı için vasi kararı için mahkeme vasi kararı verdi 1ayın 29da mahkeme oldu vasi kararının elime geçmesi için mahkeme tebligat tarafıma gönderiyorumu araç alımı için beklemekmi gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
 19. Slm 2012 den 11000 tl kredi borcum var ben bunu yarısını ödedim diğer yarısını işlerim kötüye gitti için ödeyemedim fakat aldığım kredide hiç bir şekilde imzam yok şimdi sigortalı bir işte çalışıyorum maaşımın 4te 1ine haciz koymuşlar. bu ne kadar doğru ve benim ne yapmam gerekiyor bu konuda beni aydınlatır mısınız tskler

  Cevapla
 20. Merhaba.Ana şirket çalıştığım şirket ile sözleşmeyi yenilemediğinden işten çıkartıldım.Her ikiside özel şirket.Haklarımı alamadım.Bunun ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.Teşekkürler.

  Cevapla
 21. Merhaba,
  Şuan hakaret suçundan yargılanmaktayım. Dava ile ilgili yüksek ihtimal hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilecektir ancak şuan yapılan yargı paketi düzenlemesiyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının kaldırılacağı belirtilmektedir. Eğer bu düzenleme yasalaşırsa acaba bizim davamıza etki eder mi? Yani düzenleme geçmişe yürütülür mü?

  Cevapla
 22. Merhaba
  7 yılı aşkın süredir aynı işyerinde çalışmaktayım sağlık problemlerim nedeniyle vardiyalı çalışamaz raporu verildi iş yerim son 5 yıldır çalıştığım birimde beni sabit vardiyada çalıştıramayacağını belirtip farklı birimlere almak istiyor fakat ben istemiyorum şu anki birimimde 1 kişi engelli toplam 9 kişi üç farklı vardiya sistemiyle çalışmaktayız engelli arkadaşımız zaten sabit vardiya yani 8/5 çalışıyor ayrıca doğum yapan hamilelik ve doğum sonrası olmak üzere 1.5 yılı aşkın süredir sabit vardiyada çalışan başka bir arkadaşımız da mevcut bu hafta itibariyle yasal süresi dolup vardiyaya geçecek. İş yerim mevcut vardiya ve personelle hamile ve hamilelik sonrası çalışanın sabit vardiyada çalışmasında iş ve vardiya sürekliliğini olumsuz etkiler diye mani görüp biriminde değişikliğe gitmezken benim sağlık problemlerim nedeniyle verilen raporuma aynı hoşgörüyle yaklaşmayıp farklı birimlere ki, bu durum sağlığımı olumsuz yönde daha çok etkileyecektir çünkü performans dayatması olan aşırı stresli birimler teklif ediliyor ya da iş çıkışım isteniyor mevcut durumda benim yasal haklarım nelerdir çünkü sunulan iki teklifte bana daha fazla mağduriyet yaşatacak. Yardımınız için şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 23. 2017 mayısında sözleşmeli katkarşılığı verdigimiz arsamizdaki insaat halen bitmemistir. Bu süreçte de mütehhait baska bir yer alarak oradada insaata baslamistiŕ.Mütehhaitle yaptıgimiz gorusmede bizimle yapilan yerden zarar ettigini ve bizden de birseyler bekledigini ifade etti ..boyle bir hak varmidir mutehhait firmanin bu konuda aydinlatirsaniz memnun oluruz..saygilar

  Cevapla
 24. 29nisanda boşanma davam var virüs nedeniyle mahkemelerin ara verdiğini duydum acaba 29 nisanda durusmam gerceklesirmi

  Cevapla
 25. İnternette bi Haber okudum adli para cezalarına da af vurduğu yönünde bu konu hakkinda bilgi verir misiniz aydınlatırsanız sevirim

  Cevapla
 26. Miras sahibi hayattayken mirastan ret edilmemiş ancak mahrum bırakılmış insan miras sahibi hayattayken miras dan faydalanabilir mi

  Cevapla
 27. Merhaba arkadaşım şu an ceza evinde ilk önce adam öldürmekten cezasını yattı ve çıktı daha sonra silahlı kavgaya dahil oldu kapalı cezaevine girdi tekrar ordan cezası azalınca açık cezaevine geçti orda tekrar kavga yaptı ve infazını yaktı edirne kapalı cezaevinden tekirdağa ordanda Kırklareli e tipi kapalı cezaevinde şu an bugün haber aldık tahliye için bize başka bir dosyası daha çıktı 2.ağır ceza mahkemesine gönderildi dendi acaba af kanunundan faydalanma imkanı olur mu

  Cevapla
 28. Merhabalar . Silahlı özel güvenlik belgemi aldım yalnız şimdi güvelik sorusturmasina gircek dosya yalnız 2015 yılında uyuşturucu madde ticareti suçu altında bı dosyam var fakat benimle alakası yok telefon konuşmasında şifreli konuşma diye ifadem alındı ve buda sanık olarak geçti ilk mahkemeden sonra beni bir daha cagirmadilar karşı taraftaki kişi mahkemeye katıldı benim kesinleşme sehrim de ise kesinleşme türü beraat temiz edilmeden yazıyor . Fakat bu dosya Yargıtay’da açık görünüyor . Bu durum özel güvenlik olmama engelmidir ? Şimdiden tşk lerr

  Cevapla
 29. Merhabalar benim erkek arkadaşım beni öldürmekle tehdit edince savcalığa suç duyurusunda bulundu savcı bey beni kadına şiddet bölümüne yönlendirdi kanıt için telefon numaramı incelemeye aldılar bu durumda dava görülür mü bilgi verebilir misiniz teşekkürler

  Cevapla
 30. Merhaba annem ve babam ben 5 yaşındayken boşanmışlar ve annem o zamandan beri benle ilgilenmedi benim herseyimle babam ve babaannem ilgilendi ben bu konuyla ilgili nasıl bi dava acabilirim

  Cevapla
 31. Merhaba ben 2009 yılından beri yurt dışında Fransa’dayim. 2014 yılında hakkımda kamu davası açılmış ve yakalama kararı çıkarılmış ve benim bundan 2018 yılında haberim oldu ve hemen avukat tuttum ama hiç bi gelişme yok avukatım yeterince ilgilenmediği düşüncesindeyim lütfen ne önerebilirsiniz bana

  Cevapla
 32. Merhabalar. Instagram uygulaması aracılığı ile katıldığım ve kazandığım çekilişe bir türlü cevap vermediler. Kazandığıma dair ekran kayıdıda almıştım oysa. Ve sadece ben değil çok kişi görselin altında aynı şikayette bulunmuş.
  Kendilerine onca yazmama rağmen hiçbir şekilde cevap vermediler.
  Bunlara şikâyet, dava açabilir miyim?

  Cevapla
 33. 2016 2017 yılında oturduğum yerde bir kişiyle tanıştım öyle samimiyet vs koyu. Benim karttimi dolandirdi. Öğrendikten sonra uzak durdum. Beni tehdit etti para vs aldı ailem den. En sonun da darp etti bende şikayetçi oldum en sonunda. Ben böbrek nakiliyim. Bu zamana kadar bişey yapamadim şimdi şikayetçi oldum inkâr ediyor. Ben bunun yüzünden banklarda dolandırıcı gözüyle duruyorum. KOSGEB kaydim vs var daraldim hiç bişey yapamıyorum ve bu şahıs inkâr ediyor. kısacası beni çok iyi kulandin.

  Cevapla
 34. Merhaba Sayın Yetkili
  21 Nisanda bir pansiyondan konaklama sözleşmesi yaptım ve 1 aylik kirayı peşin verdim ve 1 gun sonra gidip ozel sebeplerden dolayi sözlesmemin iptalini istedim onlarda bana paranizın 100 tl kesinti ile bayramdan sonra verceklerini soylediler burda yapmam gereken nedir
  sözlu yerine yazıli dilekce falan vermem gerekiyor mu ya da o 100 tl kesinti normal mi bir de bayramdan sonra vermeleri normal mi bunun belli bi gunu var mi?

  Cevapla
 35. 18 yaşındayım yasa dışı bahis paylaşımı yapılan bir Whatsapp grubunda yöneticiydim ama ne grup sahibini ne de diğer üyelerini tanımıyorum hiç maç paylaşımı da yapmadım, grubu kuran şahıs grup üyelerinden birini dolandırıp engellemiş ama benim bu dolandirmayla ilgili hicbir ilgi ve alakam yok zaten gruptan ayrıldım yaptığım tek hata genç yaşımın cehaletine kapılarak 1 kere yasa dışı bahis oynadım dolandırılan şahis ise savcılığa gideceğini söyledi nasıl bir süreç bekliyor beni? Haksız yere ceza alır mıyım ve nasıl bir ceza gelebilir ?

  Cevapla
 36. Merhabalar,eşime beni aldatmasindan dolayı boşanma davası açtım ve yeterli delilim mevcut ve arama kayıtlarını talep ettim fakat oda benim telefon kayıtlarımı talep etmiş etmesi problem degil fakat kiz arkadaşlarımızla 9 ay ya da 1 sene öncesinde grubumuzda eski erkek arkadaşlarımızdan bahsetmiştik iste fotolari falan atıldı gruba eski erkek arkadaşlarımız ayni zamanda 6 yillik okul arkadaşımız ve yakin arkadaşımızdı ama evlilikten sonra kendisiyle asla gorusmedim sadece dedigim gibi gruplarimizda isimleri fotoğrafları geçti bu durum benim aldattığıma mi işaret eder sonuçta kisinin kendisiyle ne telefon ne de fiili gorusme değil kendi arkadaşlarımızla aramızda konustuk yalnızca bu durumda ne yapabilirim yardimci olur musunuz?

  Cevapla
 37. İş verenin Telefon konuşmasinda kufur ederek tehdit etmesi iscinin hakli olarak feshini dogurmaktadir. ben bu hakli feshi nasil ispatlayabilirim? anaya babaya kufreden bu is verenden maddi manevi hakkimi nasil alabilirim keza alamazsam onlar 29 koduyla iftira ile isten cikaracaklar??? cevaplarsanız çok sevinirim.

  Cevapla
 38. Merhaba,
  4 yildir bir fabrikada ambar calisani olarak gorev yapmaktayim. Genelde erkek isci tercih edilen bir bolumde caliskanligim sebebiyle ben tercih edildim. Suan 4 aylik gebeyim. Isyerime.bunu 2 ay once bildirdim. Sozlu olarak artik ambarda calismamim sakincali oldugunu, farkli bir bolume gecmek istediğimi cunku surekli agir kaldirmam uzanmam yuksek raflardan malzeme.almam.gerektigini ama artik bunlari yapamayacagimi soyledim. Dusuneceklerini soylediler ama hic bir degisiklik olmadi. Dusuk riskim var raporumda var. Ne yapmam.gerekiyor. Yazimi yazmaliyim.sikayetmi etmeliyim. Tazminatimi alip cikabilir miyim. Nasil yapabilirim bana yardimci olurmusunuz?

  Cevapla
 39. Iyi günler. Komsum yurtdisi borclanma ile 2009 da SGK dan emekli olmus. Calistigi halde maasini baslatmis. Iki ay önce bu sahisin 2009 ile 2011 yili calistigini SGK ögrenmis. 2012 bu sahiz almanyadan emekli oluyor. SGK simdi 2009.ile 2011 arasi ödedigi emekli maasini faizi ile birlikte geri istiyor.

  Bu durumda 10 yil üzerinden gectigi icin zaman asimina giriyormu? SGK ya fazla ödenmis miktari geri ödemekten kurtarma sansi olurmu?

  Cevapla
 40. Amcamla ortak bir ev aldık ev annemin uzerine. Amcam kanserden dolayi vefat etti. 2 yillik tedavi surecinde biz baktik. Amcam bekardi. Resmi hicbir evrakta ismi veya ortakligi yok ancak insanlar tarafindan bu ortaklik biliniyor ve halam vefat eden amcamin hakkini almak istiyor. Amcam vefat ettikten sonra da babama borc para olarak aldigina dair kagit imzalatiliyor ancak babamin ruh sagligi yerinde olmadigi icin vasisi annem bu yuzden imza yetkisi yok. Bu hafta icinde davamiz var ve ne yapmamiz gerekiyor hala ogrenebilmis degiliz. Yardimci olursaniz sevinirim.

  Cevapla
 41. Merhabalar İki kez evlilik yaptım ikinci hanımıma kendi üzerimde olan evimi devrettim ama ilk evliliğimden olan iki kızımdan hak talep etmeyeceklerine dair parmak izi ve imza aldım bu imzalar geçerlimidir?

  Cevapla
 42. Merhaba hocam bni tehdit eden biri vardı şikayetçi oldum abimde beni rahatsız ettiği için çocuğu tehdit etmiş abim uzman çavuş olucak iki gün önce abimi şikayet etmiş abimin hala güvenlik soruşturması devam ediyor tehdit edeli 6 aydan fazla oldu abimin uzman olmasını engeller mi

  Cevapla
 43. Merhaba eşim fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyordu.Beni çalıştırıp kendi çalışmıyordu.Üstüne ihanet edip aşağılıyodu.şimdi ailemin yanındayım buraya sığındım iki tane kız çocuğum var ve boşanmak istiyorum avukat tutmama gerek var mı?Maddi durumum avukat tutmaya elverişli değil.

  Cevapla
 44. Merhaba.. Suan da emniyette memurum asaletim tasdik olmadi daha guvenlik sorustirmasi olumlu gectigi sirada istemeden kendimi kavganin icinde buldumm. Ilk olarak onlar baslatti bizim elimizde hicbirsey yoktu ilk kendileri ellerine kurek ve sopa alarak bize saldirdilar. Benim sirtima sopayla vurdular ve ben dustum kalktigimda arkadas birine vuruyordu o sirada bir tane de ben vurdum. Onlar darp raporu almis bizde aldik 2 kisi. Sikayetci oldular yalan ifade vermisler. Burdan sonuc ne cikar memurluguma engel olurmu asaletime 5 ay falan kaldi

  Cevapla
 45. Sürücü kursu ile anlaşmazlık
  Merhabalar,
  Sürücü kursuna belgelerimi ve 200 TL önden kurs ücreti vererek yazıldım. Eylül ayında Eylül ayının başında yazılı sınav oldu ve sürücü kursu beni sınava dahil etmedi Ekim ayı oldu yine sınava dahil etmediler ve Kasım ayında da aynısı oldu. Aralık ayı oldu Aralık ayında ki sınava 1 hafta kalmıştı hiçbir şekilde sürücü kursundan trafik motor ve ilk yardım dersi almadan bana gel sınava gireceksin denildi. Bende buna itiraz ettim sınava girmeyeceğim ve kurstan kaydımı silin dedim. Bana sürücü kursu kurs ücretinin tamamını getirmen gerek dedi. Bende kurs yerinden ne eğitim aldım ne başka birşey sadece bir gün gittim kayıt oldum başkada gitmedim kurs ücretini de vermeyeceğim dedim. Bunun üzerine sürücü kursu ücretini getirmezsen seni avukata vereceğiz hakkında yasal işlem başlayacak dedi buna hakları varmı ?

  Cevapla
 46. Merhaba Ben askeri personelim yurtdışında çalışıyorum Gaziantebin islahiye ilçesinde ikamet ediyorum ,içime dery olan ve neyapacağımı bilemediğim bi konu var işin kötüye gitmesini istemiyorum ve bunu hukuki yollarla çözmek istiyorum 2 yıl önce izinde iken sahibinden.com’dan bi araç buldum sahibini aradım konuştuk anlaştık ve eşim ile otobüs ile trabzona gittik 1 gün iznim vardı oda hafta sonuna denk geldi gittim ve arabayı gördüm hiçbir sorunu sıkıntısı yok demesine rağmen araç muayenesiz ve muayeneden geçmeyecek halde iken görünce konuştuk anlaştık fiyattan örn 48 iken masrafı vs düşüp 43 bine anlaştık ve aracı aldım ödemesini yapmak için çalıştığı yerin ofisine gittik ve ofisten bi patronuyla konuşup parayı eft yoluyla transfer ettim ve pazar günü noter kapalı olduğu için ayrıca zamanım kısıtlı olduğu için devir için bana vekalet göndericeklerdi hafta içi öyle anlaşıp memleketime geldim ve sonraki günlerde aradım hep haftaya haftaya şu gün bugün derken 1 yıl geçti ve bende mağdur oldum sigortada çalışan kuzenim var ona durumu anlattım sistemden pilakayı girip baktığında aracın sahibinin vergi ve bikaç şahısa borcu olduğundan dolayı devir verilemez dedi şok oldum ogün aradım ve sinirlendim nasıl olurda söylemezsiniz böyle birşeyi ayrıca aracı başka bi şahıs sattı bana araç bi kadının üzerine ben ablası fsandım evli barklı 2 yıla aşkın oldu aracı kullanamıyorum ve satamıyorum pişman oldum resmen dolandırıldım geçenlerdede aradım kadının kocasını adama biraz sert çıktım doğal olarak oda küfretti bende istediğin yere şikayet et ben aksini ispatlarm filan dedi diğer şahısı aradım oda ben artık orda çalışmıyorum yapabileceğim bişey yok gibisinden konuştu ofisteki adamı arıyom açmıyo daha önceden öğrendiğim bi konu var bu aracı aldığım şahıstan öğrendiğim araç sahibinin üzerine bikaç başka araç daha var 1 milyonluk arazi vs varlıkları var ama beni sallamıyolar ayrıca diğer araçlarıda aynı şekil sattıkları kişilerden geri almışlar veya öyle kullanılıyo anlayacağınız bunlar çete ve benim aldığım aracıda benim gibi biçok kişiye satıp sonra geri aldıklarını düşünüyorum konu bundan ibaret neyapabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen
  Teşekkürederim

  Cevapla
 47. Merhaba. Sosyal medyada canlı yayın yapan kişiye yorum olarak “Üstündekini bit pazarından mı aldın?” yazan birine hakaret davası açılabilir mi?

  Cevapla
 48. Avukat bey kolay gelsin. Bir çok avukata sormama rağmen doğru düzgün cevap alamadım. Ben icralık biriyim. Haciz kararı var ancak avukat sadece belirli bankalardaki hesaplarıma haciz yazısı göndermiş. Yani BDDK’dan alsa hepsini görürdü. Sorum şu : Avukat benim banka hesaplarımı görebilir mi veya bilebilir mi ?

  Cevapla
 49. uyusturucu sucundaceza aldım denetımlı suresı ıcersınde tekrar uyusturucu madde kanımda cıktı cıktı 2 sene cea aldım 1 sene 8 ay olarak geldı bunun yatarı nedır ne yapmam gerekıyo bılgı ala bılırmıyım

  Cevapla
 50. Merhaba paylı mülkiyet davamız var davayı açan babamın kardesi. Bizim oturdugmuz ev ve dedemin evi aynı arsa içinde babannem ve dedem öldüğü icin paylaştırılıcak ancak 4 kardeş satılması taraftarı değil sadece davayı açan amcam satilması taraftarı. Keşif felan yapıldı arsa satılırsa bizim evde satılıcakmış tapusu olmadıgı icin amcam bu davayı kazanir mı?

  Cevapla
 51. Merhaba paylı mülkiyet davamız var davayı açan babamın kardesi. Bizim oturdugmuz ev ve dedemin evi aynı arsa içinde babannem ve dedem öldüğü icin paylaştırılıcak ancak 4 kardeş satılması taraftarı değil sadece davayı açan amcam satilması taraftarı. Keşif felan yapıldı arsa satılırsa bizim evde satılıcakmış tapusu olmadıgı icin amcam bu davayı kazanir mı?

  Cevapla
 52. merhaba benim konut kredisi ile aldığım bir ev var.zorla imzalatılan senet karşılığı üzerine icra konuldu.ben zorla senet imzalatanları şikayet etttim savcı darp raporum olmasına rağmen takipsizlik kararı veriyor,itirazıda kabul etmiyor.
  tek konut olduğu için meskeniyet davası açtım,hakim konut kredi ile alındığı için davayı reddetti.
  ben bu konularla ilgili ne yapabilirim.aydınlatırsanız sevinirim.
  iyi çalışmalar.

  Cevapla

Yorum yapın