İstanbul Hukuk Bürolarında Verilen Hizmetler

//

Av. Hakan Taşdemir

Randevu talep ederek bir avukat tutmak ve istanbul hukuk büroları kapsamında hizmet almak mümkündür. Görülecek olan davaların türüne bağlı olarak o alanda uzman hukuk insanları ile çalışılabilir. Randevu almak için telefon ve internet aktif olarak kullanılabilecek alanların başında geliyor. Aynı zamanda hukuk danışmanlığı ismiyle lanse edilen ek bir hizmet türü de bulunmaktadır.

Hukuk Danışmanlığı Hizmetleri

Hem şirketlerin hem de kişilerin davalarını yakından takip eden, onları belli başlı konularda hukuk kapsamında yönlendiren danışmanlık hizmetleri mevcuttur. Bu hizmetler aylık, yıllık veya sezonluk olarak alınabilir. Danışmanlık seçenekleri ihtilafa düşülen konularda aydınlatıcı olmaktadır. Bir rehber işlevi görüp şirketler arası uyuşmazlıkları ve şirket içi meseleleri gideren hukuki yöntemler kullanılır. Belli başlı konular ise mahkemeye taşınmadan çözülebilmektedir. Söz konusu danışmanlık hizmetleri toplamda üç kademede alınabiliyor. Mesai saatleri içerisinde yüz yüze görüşmek, çeşitli belge ve raporları incelemek mümkündür. Bunun yanı sıra teknolojinin gelişmesi ile beraber telefon ve Whatsapp hatları da danışmanlık hizmetlerinden vakit kaybetmeden faydalanmak isteyenler için ek bir alternatif oluşturmaktadır.

Boşanma Avukatı Hizmetleri

Aile arasında yaşanan şiddet, sadakatsizlik ve şiddetli geçimsizlik gibi konularda anlaşmaya varmak ya da boşanma işlemlerini başlatmak için bu alanda eğitim görmüş uzman avukatlarla çalışılıyor. Günümüzde en çok görülen davaların başında boşanma davaları gelmektedir. Çocuk sahibi çiftlerin boşanmasında ortaya çıkan velayet davalarına da boşanma avukatları bakmaktadır. Nafaka miktarının ve sürelerinin belirlenmesi de aynı uzmanlığın bir diğer koludur. İstanbul hukuk büroları kapsamında söz konusu avukatlar ile görüşülebilir ve sözleşme imzalanabilir. Bu süreçte dava hazırlığı da son derece kritik bir öneme sahiptir. Tüm iddialar şahitler ile beraber dinlenir, çeşitli belgeler toplanır. Sadakatsizlik ve suç gibi konularda derinlemesine araştırma yapılır. Anlaşmalı boşanmalarda süreci daha hızlı hale getirmek için de boşanma avukatı tutulmaktadır. Bu alanda başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm kentlerde güvenilir ve işinin ehli hukuk insanları aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.

İstanbul Hukuk Bürolarında Başlıca Çalışma Alanları

Söz konusu istanbul hukuk büroları sadece boşanma alanında faaliyet göstermiyor. Bunun yanı sıra ceza hukuku ismiyle lanse edilen bir başka çalışma alanı da mevcuttur. Ceza konusu oluşturabilecek tüm suçların dava takipleri bu çalışma sahasında yapılmaktadır. Bu hukuk alanı kendi içerisinde birçok türe ayrılıyor. Sulh ceza davaları ve duruşmaları ilk örnek olarak gösterilebilir. Bunun dışında Ağır ve Askeri isimleriyle tanımlanan duruşmalar da söz konusudur. Ek olarak ceza avukatlarının belli başlı görevleri ve sorumlulukları daha bulunuyor. Çek şikayetleri kapsamında alacaklılarla anlaşmaya varmak bunlardan ilkidir. Soruşturma zamanlarında sorguyu gerçekleştiren polislerin yanında hazır bulunma da bu görevlerden bir diğerini oluşturuyor.

Ceza Hukuku Kapsamında Verilen Danışmanlık Hizmetleri

Tıpkı diğer hukuk birimlerinde olduğu gibi ceza hukuku kapsamında danışmanlık hizmetleri almak da mümkündür. Online ödeme sistemleri sayesinde danışmanlık hizmetlerinden anında faydalanılabilir.

Yorum yapın